ul. Bohaterów Monte Cassino 12  91 395 13 05   biuro@parafiaresko.pl

Jubileuszowy Rok Ignacjański

sobota, 15-05-2021


Ojcowie z Towarzystwa Jezusowego rozpoczynają świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 r. do 31 lipca 2022 r. W ten sposób Ojcowie Jezuici pragną upamiętnić 500-lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400-lecie jego kanonizacji.

   Towarzystwo Jezusowe rozpoczyna świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 r. do 31 lipca 2022 roku. W tym szczególnym czasie łaski Ojcowie Jezuici pragną upamiętnić 500-lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli (20 maja 1521 r.) oraz 400-lecie jego kanonizacji, która miała miejsce 12 marca 1622 r. Mottem Jubileuszu są słowa: „w Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”. 

Na czas trwania Roku Ignacjańskiego Penitencjaria Apostolska wydała dekret ustanawiający jezuickie kościoły i kaplice świątyniami jubileuszowymi, w których wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W ramach obchodów Jubileuszu zostanie także zainicjowana ogólnopolska peregrynacja relikwii św. Ignacego, wraz z ikoną przygotowaną na tę okazję, w tych miejscach w Polsce, w których posługują Ojcowie Jezuici. 

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wierni będą mogli modlić się przy relikwiach św. Ignacego w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, przy ul. Pocztowej w Szczecinie, w dniach od 8 do 16 września br. 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM