ul. Bohaterów Monte Cassino 12  91 395 13 05   biuro@parafiaresko.pl

Narodowy Spis Powszechny

sobota, 17-04-2021 | dodał: Ewelina Konarska-Michalczyk


Na prośbę Urzędu Statystycznego w Szczecinie przypominamy o obowiązku spisowym oraz wyborze najbezpieczniejszej obecnie metody udziału w Narodowego Spisu Powszechnego tj. samospisu internetowego, lub spisu telefonicznego.

       1 kwietnia br. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, jest to największe przedsięwzięcie statystyczne odbywające się co 10 lat. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany ustawowo do wypełnienia formularza spisowego. Podstawową i obowiązkową metodą przekazania informacji jest tzw. samospis przy użyciu aplikacji internetowej dostępnej od 1 kwietnia br. na stronie https://spis.gov.pl/. Opcjonalną metodą, szczególnie polecaną dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia formularza w aplikacji internetowej, jest dokonanie spisu telefonicznie dzwoniąc na infolinię NSP – pod nr tel. 22 279 99 99, gdzie należy wybrać opcję „Spisz się przez telefon”. Z osobami, które z różnych przyczyn nie dokonają samospisu, po 4 maja skontaktuje się rachmistrz telefoniczny, wówczas musimy udzielić informacji, nie mamy możliwości odmowy. Z tego względu warto spisać się samemu przez Internet lub Infolinię telefoniczną w dogodnym dla nas terminie, dodatkowo są to metody preferowane zważywszy na panującą sytuację epidemiologiczną, gdyż w ten sposób ograniczymy konieczność bezpośrednich odwiedzin rachmistrza spisowego w gospodarstwie domowym. Ponadto osoby, które dokonają samospisu mogą wziąć udział w loterii w której do wygrania są wartościowe nagrody. 

Szczecin, dnia 31.03.2021 r. 

Znak sprawy: SZC-ZOBR01.0641.4.2021 

Wielebny Ksiądz Proboszcz 

Na podstawie Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., od 1 kwietnia br. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzony będzie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to największe i najważniejsze przedsięwzięcie statystyczne, które odbywa się raz na 10 lat. Wyniki spisu umożliwiają najpełniejszą analizę i ocenę zróżnicowania terytorialnego oraz przemian demograficznych i społecznych ludności Polski. Aby badanie przyniosło oczekiwane efekty ważne jest uświadomienie społeczeństwu jak istotny jest rzetelny udział każdego mieszkańca kraju w wypełnieniu obowiązku spisowego. 

Urząd Statystyczny w Szczecinie zwraca się z prośbą do Wielebnego Księdza Proboszcza o wsparcie działań promocyjnych poprzez uwzględnienie w ogłoszeniach parafialnych, zwłaszcza w okresie Świąt Wielkanocnych. Pomoże to uświadomić parafian o obowiązku spisowym oraz wskazać najbezpieczniejszą obecnie metodę udziału w NSP tj. samospis internetowy oraz spis telefoniczny. Będziemy także wdzięczni za rozpropagowanie informacji o spisie powszechnym przy użyciu innych kanałów przeznaczonych do kontaktu z parafianami. 

W razie pytań prosimy o kontakt z p. Eweliną Konarską-Michalczyk, adres e-mail: e.konarska-michalczyk@stat.gov.pl, nr tel. 501-060-921. 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM