ul. Bohaterów Monte Cassino 12  91 395 13 05   biuro@parafiaresko.pl

UROCZYSTOŚCI KU CZCI PATRONA NASZEJ SZCZECIŃSAKIEJ KATEDRY ŚWIĘTEGO JAKUBA APOSTOŁA

sobota, 17-07-2021


W Roku Świętym Jakubowym parafia katedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na Uroczystości Odpustowe.

Rok Święty Jakubowy jest obchodzony, gdy święto św. Jakuba Apostoła, tj. 25 lipca, przypada w niedzielę. Pierwszy Rok Święty, ustanowiony przez papieża Kaliksta II, obchodzono w 1126 r. Stolica Apostolska wyznaczyła naszą katedrę na jeden z 48 kościołów stacyjnych w Polsce, w którym można codziennie, w Roku Świętym Jakubowym, zyskiwać odpusty. 

W Roku Świętym Jakubowym parafia katedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na Uroczystości Odpustowe do Bazyliki Archikatedralnej. Msza Święta wigilijna uroczystości św. Jakuba z Nieszporami będzie celebrowana w sobotę, 24 lipca br., o godz. 18.00. W tej liturgii udział weźmie Szczecińska Kapituła Katedralna wraz z jej Prepozytem Księdzem Biskupem Henrykiem Wejmanem. 

W dzień odpustu w niedzielę, 25 lipca, zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 – uroczysta suma odpustowa celebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi oraz wieczorne Eucharystie o godz. 18.00 i 21.00. 

W to wydarzenie, obok trwającej nowenny, wprowadzą nas również Rekolekcje Jakubowe, które w dniach od 22 do 24 lipca br., podczas Mszy Świętych o godz. 12.00 i 18.00 będzie głosił Ksiądz dr hab. Cezary Korzec, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, wykładowca nauk biblijnych na Wydziale Teologicznym oraz Kanonik Gremialny Szczecińskiej Kapituły Katedralnej, w której pełni urząd Teologa. Ksiądz rekolekcjonista również w niedzielę odpustową będzie głosił słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych. 

Wraz z rekolekcjami w czwartek, 22 lipca, rozpocznie się Jarmark Jakubowy. Organizatorem dwunastej edycji jarmarku od tego roku jest ponownie parafia katedralna. Szczegółowy program wydarzeń odpustowych można znaleźć na stronach internetowych, ulotkach i plakatach. 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM